Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, m. in. w gałce ocznej, stawach i skórze, gdzie stanowi swego rodzaju rusztowanie podtrzymujące inne jej elementy. Głównym jego zadaniem jest wiązanie i magazynowanie wody w tkankach. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego stopniowo zmniejsza się, przez co skóra staje się mniej nawilżona, wiotka i sucha. W konsekwencji prowadzi to do powstawania bruzd i  zmarszczek. Kwas hialuronowy szybko i bezpiecznie wypełni te miejsca, w których doszło do zmian spowodowanych negatywnymi skutkami upływu czasu.

Informacje na temat zabiegów z kwasem hialuronowym
 • wypełniania zmarszczek grawitacyjnych i mimicznych
 • ujędrnianie i rewitalizacja skóry
 • modelowanie rysów twarzy
 • głębokie cienie pod oczami, tzw. „dolina łez”
 • bruzdy nosowo – wargowe
 • opadające kąciki ust, tzw. „linie marionetki”
 • zmarszczki wokół ust, tzw. „zmarszczki palacza”
 • wygładzania zmarszczek na szyi i dekolcie
 • podnoszenia owalu twarzy, tzw. „chomiki”
 • wypełnienie skroni
 • wypełnianie policzków
 • modelowania i powiększania ust
 • korekty kształtu nosa
 • rewitalizacji dłoni

Po wcześniejszej konsultacji, lekarz przystępuje do podania preparatu w odpowiednie miejsce twarzy lub ciała. Zabieg kwasem hialuronowym polega na podaniu go za pomocą iniekcji śródskórnych lub podskórnych przy użyciu cienkiej igiełki lub kaniuli. Dla zwiększenia komfortu pacjenta, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym specjalnym kremem.

Czas trwania znieczulenia przed zabiegiem to około 30 minut, z kolei sama iniekcja to okres około 20 minut.

Po przeprowadzonym zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie lub siniaczek. Objawy te jednak szybko ustępują i z łatwością można je zatuszować makijażem.

Uzyskany po zabiegu efekt utrzymuje się średnio 9-12 miesięcy. Trwałość zależy od trybu życia, wieku pacjenta oraz od okolicy poddanej zabiegowi. Należy jednak podkreślić, że okolica w którą wstrzyknięto kwas hialuronowy, ze względu na następującą odbudowę struktury skóry utrzymuje młody wygląd nawet po wchłonięciu się preparatu.  Nowoczesne techniki podawania kwasu oraz jego wysoka jakość pozwalają uzyskać niezwykle spektakularne efekty z całkowitym zachowaniem naturalnego wyglądu skóry.

Częstotliwość wykonywania jest sprawą indywidualną, zależącą od wielu czynników m.in. od wieku, miejsca podania preparatu i kondycji skóry. Zabieg  w tę samą okolicę powtarzamy zazwyczaj co 12 – 18 miesięcy, nie częściej jednak niż 2 – 3 razy. Później efekt w danym miejscu utrzymuje się przez wiele lat i nie ma potrzeby powtarzania tego zabiegu.

 • ciąża
 • miejscowe infekcje skórne
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do powstawania bliznowców
1 ampułka ( 1ml ) 1.200 zł
1 ampułka ( 0,5ml ) 700 zł
Bruzdy nosowo-wargowe od 1.200 zł
Głębokie cienie pod oczami, tzw. „dolina łez” od 1.200 zł
Opadające kąciki ust, tzw. „linie marionetki” od 700 zł
Zmarszczki wokół ust, tzw. „zmarszczki palacza” od 1.200 zł

Kwas hialuronowy, za sprawą jego odmładzających właściwości i bezpieczeństwa dla zdrowia, stosuje się coraz częściej w medycynie estetycznej oraz chirurgii plastycznej.

Kwas hialuronowy i jego zbawienne działanie na naszą skórę.

To, co wyróżnia kwas hialuronowy od innych wypełniaczy, to fakt, iż jest on częścią organizmu każdego człowieka. Sprawia to, iż stosowanie go jest bezpieczne dla naszego organizmu. Dzięki jego stosowaniu, zarówno Panie, jak i Panowie mogą cieszyć się jędrną i odpowiednio odżywioną skórą. A wszystko to za sprawą tego, że kwas hialuronowy posiada możliwość pobudzania produkcji włókien kolagenowych oraz wiązania ze sobą cząsteczek wody.

Ciekawym jest fakt, że wspomniana substancja potrafi zwalczyć stany zapalne pojawiające się w naszym organizmie. Niestety z wiekiem tracimy jej coraz więcej, czego skutkiem są pojawiające się zmarszczki. Aby zatem je usunąć, proponujemy Państwu zabieg, który pozwoli na ich wypełnienie. Dzięki temu Wasza skóra będzie wyglądała o wiele młodziej. zabieg wypełniania kwasem hialuronowym utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. Zapraszamy do naszej kliniki, gdzie nie tylko dobierzemy odpowiedni kwas, który pozwoli Państwu cieszyć się długotrwałym efektem. Zapewniamy również, że zabieg wykona wykwalifikowany specjalista. Dodatkowo będziecie Państwo mogli zwiedzić przepiękny Kraków, w którym znajduje się nasza siedziba.

Nie zwlekaj – możesz być piękna w kilka chwil. Zasługujesz na to, aby wyglądać zjawiskowo i zachwycać znajomych i rodzinę.