Centrum Medycyny Estetycznej

PILING MIGDAŁOWY

Kwas migdałowy to jeden z kwasów AHA (alfa-hydroksykwasów). Stosowany w celu zregenerowania skóry oraz wyrównania jej kolorytu. Sprawia, że cera staje się gładsza i jaśniejsza. Jest jednym z delikatniejszych i mniej inwazyjnych kwasów, ale zarazem świetnie radzi sobie z warstwą zrogowaciałych komórek. Stanowi doskonałą bazę dla wykonywania rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych mających na celu nawilżenie , odżywienie i regenerację skóry, gdyż odkryte za pomocą działania kwasu komórki lepiej wchłaniają aplikowane substancje. Przeznaczony do każdego typu cery, nawet wrażliwej i naczynkowej. Można wykonywać go przez cały rok, także w okresie letnim, ponieważ nie uwrażliwia skóry na słońce. Po zabiegu skóra jest wyraźnie wygładzona, promienna i emanuje świeżością.

  • Cera wrażliwa
  • Cena naczynkowa
  • Cera trądzikowa
  • Przebarwienia i zaburzenia barwnikowe
  • Fotostarzenie skóry
  • Rewitalizacja skóry
  • Wyrównanie kolorytu

Przed wykonaniem zabiegu skóra zostaje dokładnie oczyszczona. Warstwa sebum musi być usunięta, ponieważ stanowi ona barierę dla kwasów AHA. Następnie na skórę nakładany jest peeling z 50% lub 70% kwasem migdałowym, który zmywamy po około 5 – 20 minutach w zależności od typu cery. Kolejnym krokiem kończącym zabieg jest zaaplikowanie preparatu o właściwościach kojących, łagodzących oraz nawilżających. W okresie wiosenno – letnim nakładamy również krem ochronny 50 SPF. Kwas migdałowy działa w warstwie rogowej skóry. Rozluźnia połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym. W efekcie następuje złuszczenie powierzchownej warstwy zrogowaciałych komórek.

Zabieg trwa od 20 do 30 minut.

Po zabiegu odczuwalne jest lekkie pieczenie, które ustępuje do 20 minut. W codziennej pielęgnacji należy pamiętać o częstym nawilżaniu skóry. Po około dwóch dnia zaczyna się proces złuszczania trwający od 3 do 5 dni.

  • Rozjaśnienie przebarwień
  • Wygładzenie drobnych zmarszczek
  • Wyregulowanie pracy gruczołów łojowych
  • Odmłodzenie i ujędrnienie skóry
  • Poprawa elastyczności skóry
  • Zmniejszenie rozszerzonych porów
  • Rozjaśniony i ujednolicony koloryt skóry

Peeling migdałowy można powtórzyć po 10 dni. W serii zaleca się wykonanie 4 – 6 zabiegów w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu skóry.

  • Miejscowe infekcje skórne
  • Skóra bezpośrednio po depilacji
  • Aktywna opryszczka
  • Doustna i miejscowa terapia retinoidami

Koszt pojedynczego zabiegu to 280 zł.

Złuszczanie naskórka kwasem migdałowym

Czas Kobiety to miejsce, w którym zadbasz o swoją skórę, a przy tym zrelaksujesz się, poprawiając swoje samopoczucie. Wśród wielu zabiegów, które znajdują się w naszej ofercie, wyróżnić warto między innymi peeling chemiczny z użyciem kwasu migdałowego. W odróżnieniu od peelingów fenolowych jest to zabieg bardzo łagodny, oddziałujący jedynie na rogową warstwę skóry. Z tego względu jest on polecany wszystkim – także osobom, u których silniejsze preparaty powodują podrażnienia i uczulenia.

Jakie efekty ma stosowanie kwasu migdałowego? Mimo stosunkowo płytkiego działania jest to produkt, który zapewnia świetne rezultaty. Można do nich zaliczyć rozjaśnienie przebarwień i tym samym wyrównanie kolorytu skóry, a także jej wygładzenie, uelastycznienie i odmłodzenie. Efektem takiego zabiegu jest również wyregulowanie produkcji sebum, dzięki czemu twarz przestaje się świecić, a problemy trądzikowe znikają lub stają się mniej dotkliwe.

Peeling chemiczny dla każdej cery

Kwas migdałowy na twarz to propozycja dla osób w każdym wieku. Ze względu na jego powierzchniowe działanie, na ten typ zabiegu mogą zdecydować się nawet nastolatki. Polecamy go również pacjentkom, które cenią sobie szybkie usługi kosmetyczne, które nie wymagają zachowania szczególnych środków ostrożności czy dalszej pielęgnacji w domu. Wystarczy jedynie nakładać standardowe kosmetyki o działaniu nawilżającym. Pozostałe zalety peelingu kwasem migdałowym to:

  • niewiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu,
  • możliwość stosowania z każdym typem cery,
  • stosunkowo niska cena,
  • brak wyłączenia pacjentki z codziennych czynności.

Uczulamy jednak, że jak na peeling chemiczny przystało, także i ten produkt złuszcza skórę po pewnym czasie od zabiegu. Jest to mniej widoczne niż w przypadku zastosowania silniejszych preparatów, jednak należy się liczyć z tym, że po mniej więcej dwóch dobach naskórek zacznie schodzić i potrwa to kilka dni.

Kwas migdałowy – przeciwwskazania

W odróżnieniu od zabiegów ingerujących w głębokie warstwy skóry kwas migdałowy nie ma na stałe wykluczających przeciwwskazań, niepozwalających nakładać go na twarz. Istnieją jedynie czasowe przeszkody, po których usunięciu pacjentka może przystąpić do zabiegu. Kto zatem musi wstrzymać się z kuracją kwasem migdałowym? Przeciwwskazaniami są infekcje skórne na twarzy, świeżo wykonana depilacja brwi czy wąsika, trwająca terapia retinoidami, a także aktywna opryszczka. Po wygojeniu stanów zapalnych czy zniknięciu podrażnień nie ma już przeciwwskazań i można nałożyć na skórę peeling z 50% lub 70% kwasem migdałowym.

Jak często stosować kwas migdałowy na twarz?

Jeśli chodzi o kwas migdałowy, efekty pojawiają się już po jednym zastosowaniu. Aby były trwałe, trzeba jednak wykonać serię kilku zabiegów. O ich liczbie decyduje dermatolog, który dokładnie ogląda skórę pacjentki przed nałożeniem preparatu złuszczającego. Specjalista dokonuje również wyboru pomiędzy dwoma stężeniami kwasu migdałowego.

Jeśli jesteś zainteresowana tym lub innym zabiegiem, zapraszamy do kontaktu z naszym centrum.